Budov s hliníkovou fasádou stále pribúda, sú to veľmi moderné stavby

Budov s hliníkovou fasádou stále pribúda, sú to veľmi moderné stavby

Murovanie stien budov z tehál sa dostáva do úzadia, ešte vždy je však populárne pri menších stavbách ako sú rodinné domy či chaty, veľké a komerčné či priemyselné budovy sa už stavajú modernejšími spôsobmi a v architektúre s orientáciou na súčasné požiadavky a trendy. Pri výškových či priestorovo rozľahlých budovách sa na ich uzatvorenie obvodovými stenami používajú fasádne systémy z hliníka a skla. Na svete sú už mnohé typy konštrukcií pre rozličné druhy stavieb ako sú športové haly, banky, autosalóny, kancelárske budovy, hotely a veľa iných. Fasádne systémy https://lmmont.sk/okna-brany-hlinikove-systemy/hlinikove-fasady/ a strešné presklenie sú už bežnou alternatívou k tradičným stavbárskym technikám a materiálom, ktoré sa na ich zhotovenie používali.

Moderná fasáda v zaujímavej úprave

Sklenené fasády sú skvelou možnosťou ako dovoliť dennému svetlu prenikať hlboko do vnútra priestorov, aby vznikli vhodné podmienky pre ich užívateľov. Okrem toho sa ich architekti snažia dotvárať podľa svojich predstáv, formovať a prepájať do moderných dizajnov a k tomu im pomáhajú aj svetoví výrobcovia fasádnych hliníkových systémov spoločnosti ALUPROF a SCHÜCO. Projekcia a výroba sa v týchto spoločnostiach neustále inovuje a prináša tak na trh nové, vylepšené a prepracované konštrukcie a systémy.

Atypické tvary nie sú výnimkou

Veľkoplošné kancelárie, obchodné priestory alebo autosalóny či iné priestranné prevádzky si dnes už bez modernej hliníkovej fasády nevieme ani predstaviť. Na ich konštrukciu sa využívajú systémy priečkových a stĺpikových konštrukcií, tie patria k najčastejšie realizovaným, no ich ponuka je široká a bonusom je možnosť riešení na zákazku, teda podľa potreby aj atypických systémov. Hliník je nadčasový a v spojení so sklom, ktoré takisto poznáme odpradávna, vytvára veľmi zaujímavý a kvalitný produkt, pri výstavbe budov je to najčastejšie v pozícii fasádneho systému, s perfektnými tepelno-izolačnými vlastnosťami, dlhou životnosťou, úsporou energie, jednoduchou a lacnou údržbou a stále moderným dizajnom. Okrem stĺpikových a priečkových typov fasády sú aj možnosti skonštruovania modelových a štrukturálnych systémov. Tieto variácie sú výbornou odrazovou plochou pre architektov, ktorí môžu využívať tvárnosť hliníka a vytvárať tak aj veľmi odvážne a atypické fasády budov.