Bývať chceme v pekných a moderných budovách s nízkymi nákladmi na prevádzku

Fasády budov sú „zodpovedné“ za primeraný pomer medzi ovzduším v interiéri a exteriéri a podľa svojho druhu pomáhajú udržiavať požadované hodnoty všetkých parametrov tak, aby boli dodržané normy a zákony, ktoré tieto hodnoty určujú. Bývanie v nich je tak príjemné, ale hlavne ekologické a úsporné. Prvý dojem je dôležitý a neplatí to len pri kontakte a stretnutiach ľudí, ale pri pohľade na čokoľvek, budovy a domy takisto hodnotíme aj podľa prvého očného kontaktu. Pri ňom vnímame farbu, tvar fasády či štýl budovy, v ktorom je postavená a konfrontujeme ich so svojimi vlastnými požiadavkami a nárokmi. Dnešné novostavby majú mnoho spoločného, a tým sú hliníkové systémy fasád v mnohých podobách.

Radové domy pôsobia elegantne

Náročné požiadavky noriem, ktoré musia budovy splniť, aby boli uvedené do užívania, prenášajú ťarchu na materiály a ich úpravu spolu s konštrukčným riešením, napríklad MB-SR50N EFEKT https://lmmont.sk/okna-brany-hlinikove-systemy-hlinikove-fasady-mb-sr50n-efekt/, pod ktorým sa ukrýva štruktúrna fasáda. Skladá sa z hliníkových profilov, vonkajšia plocha skla je v hladkom prevedení, čo je možné dosiahnuť bodovým kotvením a predelením sklenenej plochy horizontálnymi a vertikálnymi líniami vo vzdialenostiach 20mm. Vzniknuté škáry medzi plochami je nutné vyplniť silikónovým tmelom s izolačnými a tesniacimi vlastnosťami. Celkovo je tento typ konštrukcie dostatočne pevný a umožňuje kombinovanie so sklom, farebné riešenia takisto majú viacero odtieňov, k čomu sa dá prispôsobiť aj odtieň silikónu.

Zladená fasáda farebne aj štýlovo

Zaujímavý efekt tejto fasády má na svedomí hlavne dizajn konštrukcie, ktorý pôsobí esteticky, má však aj perfektné úžitkové parametre či dostatočné hodnoty tepelnej izolácie. Vybrať si z mnohých ponúk firiem tú najlepšiu alternatívu na zostavenie fasády je ťažké, keďže na trhu je mnoho spoločností, ktoré prezentujú svoje konštrukčné návrhy, no kvalita je častokrát jediným faktorom, podľa ktorého treba vybrať realizátora stavby.