Moderné svietidla LED pásy

Moderné svietidla LED pásy

LED pásy Ledprodukt sú už nejakú tu dekádu obľúbeným a uznávaným dekoratívnym osvetlením, ktoré vynikajú hlavne svojou jedinečnou svetelnou atmosférou. Využívajú sa v domácnostiach, kde ich môžete použiť napríklad na osvetlenie vašej kuchynskej linky či na osvetlenie vášho stropu. Požiť sa môžu prakticky v každej izbe. Existujú aj špeciálne druhy, ktoré sa môžu inštalovať do kúpeľných priestorov. Takéto LED pásy musia mať príslušnú ochranu krytia označovanú aj, ako IP plus dve číslice pričom tá druha by vás mala zaujímať, čo najviac keďže udáva hodnotu ochrany pred vniknutím vody.

LED

Maximálny stupeň krytia je pritom IP 69. V kúpeľni sa LED pásy zvyknú umiestňovať pozdĺž vašej vane či okolo vášho zrkadla. LED pásy je možné umiestňovať dvomi rôznymi spôsobmi. Jedným z nich je možnosť umiestniť pásik do ochranné lišty. Ide o pevnejší a bezpečnejší spôsob. Na druhu stranu ľahším na inštaláciu a tiež estetický jednoduchším a krajším spôsobom je prilepenie konkrétneho pásika napríklad na stenu. Pásiky sa dajú nalepiť z oboch strán. Vyrábajú sa v niekoľkých dĺžkach. Jednej meter, tri či päť môžu byť práve tie dĺžky, ktoré sa vám budú najviac hodiť. Praktickým riešením je zaobstarať si dlhší rozmer pásika a následne si z neho odstrihnúť presne taký rozmer aký potrebujete na konkrétne miesto. Vyhnete sa tak situácii kedy by mohol byť pásik nedostačujúc či krátky. Konštrukcia pásika je vyrobená tak, aby ste strihaným nijako nepoškodili vnútro a tým pádom ani výkon LED pásika.

LED

Okrem rôznej variácie rozmerov sa pásiky rozlišujú aj svojou farbou. Farebná teplota pásika môže byť v každej izbe odlišne. Do obývacej miestnosti a do spálne sa hodí pásik s teplou bielou farbou. Tato teplota farby je určená práve na oddych či na relaxáciu. Do pracovne, chodby či do kuchyne sa odporúča farba studená alebo neutrálna biela, ktorú môžete poznať aj pod názvom denná biela. Tieto dve teploty sú určené na zvýšenú koncentráciu a pozornosť. Niektorým vyhovuje taký LED pásik, ktorý je určený na baterky iný zasa viac uprednostňujú pásik, ktorý sa zapája do siete a je, teda na elektrinu. Výhoda pásikov na baterky je hlavne lepšia dostupnosť, a to prakticky kdekoľvek keďže pásiky sú voľne prenosné. Pásiky na elektrinu sú zasa stabilnejšie a kvalitnejšie.