Krtkovanie kanalizácií

Krtkovanie kanalizácií

Upchatý odpad je na základe toho možné veľmi jednoducho identifikovať. Či ide o odpad v kuchyni, kúpeľni alebo na toalete, nechať to bez povšimnutia nie je najlepšie riešenie. Je možné tomu predchádzať, ak budeme dôsledne dodržiavať čo do odpadu patrí a čo nie. Kuchynský odpad je najčastejšie zanesený z dôvodu vylievania tukov, alebo zo zvyškov jedla, ktoré sa tam dostanú pri umývaní riadu. V kúpeľni sú za to zodpovedné vlasy, ktoré sa tam postupne hromadia. Na toalete sú najčastejšou príčinou vhodené predmety, ktoré tam nemajú čo robiť. Najlepšie je zabezpečiť si do kuchynského a kúpeľného odpadu sitko, ktoré zachytí aspoň veľké nečistoty.

Čistenie odpadov pri ľahkých upchatiach riešime väčšinou svojpomocne buď mechanickým čistením alebo chemicky pomocou prípravkov na to určenými. Ale čo robiť v prípade, keď všetky spôsoby zlyhali a odpady sú stále upchaté?

kanalizacie hadice

V týchto prípadoch už bude potrebný väčší zásah a bez pomoci odborníkov to nepôjde. Krtkovanie, čiže čistenie kanalizácií je jediný spôsob, ako tento problém vyriešite. A v tomto prípade stopercentne platí – čím skôr tým lepšie. Ak sa upchatie nebude riešiť včas, hrozí vyrazenie vody z kanalizácie cez odtok do interiéru.

wc opravar

Na nás sa môžete obrátiť nonstop, sme tu pre Vás hodín denne. Krtkovanie kanalizácií vykonávame dvoma spôsobmi – elektromechanicky pomocou mobilného zariadenia s elektromotorom, kedy sa do potrubia vloží oceľová struna, ktorá rotáciou a vibrovaním uvoľní nánosy nečistôt v potrubí. Druhým spôsobom je vysokotlakové čistenie, ktoré obrovským tlakom vody vytlačí nánosy nečistôt z potrubia. Na tento spôsob čistenia máme k dispozícii vysokotlakové zariadenie s čerpadlom zabudovaným vo vozidle.

Čo sa týka samotných odpadov, je vždy jednoduchšie myslieť na prevenciu, než riešiť už samotný problém celkového upchatia, ktorý nám môže spôsobiť omnoho väčšie škody.